NEDİM TAKTAK KİMDİR

"İki türlü izahı var bunun. Birincisi, kitaplarımda da yazan resmi biyografim. Afyonkarahisar'da doğduğum, Bolvadin'de ortaöğretimi okumam, Sınıf Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği'nde lisans, Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tezli Yüksek Lisans tamamllamam, Milli Eğitim Bakanlığı'nda öğretmenlik,lider eğitimciliği, gençlik kampları koçluğu yapmam, alanımda semişnerler vermem...
Uzun yıllar eğitim sektöründe çalıştıktan sonra, kitap yazmaya başlamam da bu sürecin bir parçası oldu. Ders kitapları ve eğitim üzerine kitaplarımız okuyucularıyla buluştu.
İkinci izaha gelirsek;
"Bana göre biyografi bu değildir. İnsanın acıları, hüzünleri, kederleri, yenilgileri, başarıları anılmadan, insanın olgunlaşmasının altlıkları oluşturulmadan, insanın kimliği ortaya çıkmaz. İnsanı insan yapan değerler veya insanı yüceleştiren ve alçaltan veya başarılı kılan veya hayat karşısında yenilgisine sebep kılan insanın hayat içinde karşılaştığı olaylar ve bunlar karşısında takındığı tavırlardır. Aşkları, yenilmeleri, düşmeleri, kalkmaları bütün bunlar insanı olgunlaştırır." 

Yorumlar